Pokaż/ukryj informację o istniejących skrótach klawiszowych

Skróty klawiszowe:

Włącz lektora.
Wyłącz lektora.

PROTOKÓŁ Nr XXIII/2004 z sesji Rady Miejskiej w Ogrodzieńcu

Wyświetl stronę główną » Protokoły-kadencja 2002-2006 » Protokoły » PROTOKÓŁ Nr XXIII/2004 z sesji Rady Miejskiej w Ogrodzieńcu

Podtytuł: 24 sierpnia 2004r. w godz. od 15.00 -17.00

1.Otwarcie sesji i stwierdzenie jej prawomocności.

Otwarcia sesji dokonała Przewodnicząca Rady Pani Danuta Mikoda. Powitała wszystkich obecnych: radnych, sołtysów gości zaproszonych oraz mieszkańców gminy, po czym stwierdziła na podstawie listy obecności wystarczającą liczbę radnych do podejmowania prawomocnych uchwał. Lista obecności radnych oraz gości zaproszonych w załączeniu do protokołu.

2. Przyjęcie proponowanego porządku obrad.
Burmistrz MiG
zgłosił wniosek o poszerzenie porządku obrad o trzy projekty uchwał:
1. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr XVI/167/2004 z 30 stycznia 2004r. dot. ustalenia wysokości opłaty stałej za świadczenia w Przedszkolu Nr 1 w Ogrodzieńcu dla którego organem prowadzącym jest Gmina Ogrodzieniec. Za wprowadzeniem uchwały do porządku obrad głosowało 13 radnych, 1 wstrzymał się od głosu. Głosów przeciwnych nie było.
2. Podjęcie uchwały w sprawie uchylenia uchwały Nr VII/66/2003 z dnia 31.03.2003r. dot. zasad wynagradzania pracowników ZEAS. Radni opowiedzieli się jednogłośnie za wprowadzeniem uchwały do porządku obrad. Głosowało 14 radnych
3. Podjęcie uchwały w sprawie zabezpieczenia w projekcie budżetu MiG na 2005 r. kwoty z przeznaczeniem na dotację na cele inwestycyjne dla SPZOZ w Ogrodzieńcu.
Za wprowadzeniem uchwały do porządku obrad głosowało 12 radnych, 2 wstrzymał się od głosu. Głosów przeciwnych nie było. Poszerzony porządek obrad o w/ w uchwały został przyjęty przez radnych 13 głosami przy 1 wstrzymującym. Głosowało 14 radnych.

Porządek obrad przedstawiał się następująco:
I. Część ogólna
1. Otwarcie Sesji i stwierdzenie jej prawomocności.

2. Przyjęcie zaproponowanego porządku obrad.

3. Złożenie sprawozdania przez Burmistrza z bieżącej działalności oraz z realizacji uchwał pomiędzy sesjami rady.

II. Część szczególna.
1. Przedstawienie przez Burmistrza sprawozdania z wykonania budżetu gminy za I półrocze 2004 roku.

2. Podjęcie uchwały w sprawie zabezpieczenia środków finansowych na zadanie pn. "Budowa oczyszczalni ścieków i kanalizacji w Ogrodzieńcu - realizacja zanieczyszczeń zbiornika przeczyckiego".

3. Podjęcie uchwały w sprawie zabezpieczenia środków finansowych na budowę hali sportowej przy Gimnazjum w Ogrodzieńcu.

4. Podjęcie uchwały w sprawie nadania Statutu Ośrodka Pomocy Społecznej w Ogrodzieńcu.

5. Podjęcie uchwały w sprawie wprowadzenia zmiany do Statutu Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Ogrodzieńcu.

6. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie Miasta i Gminy Ogrodzieniec na 2004 rok.

7. Podjęcie uchwały w sprawie nabycia nieruchomości położonej na terenie Ogrodzieńca.

8. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr XVI/167/2004 z 30 stycznia 2004r. dot. ustalenia wysokości opłaty stałej za świadczenia w Przedszkolu Nr 1 w Ogrodzieńcu dla którego organem prowadzącym jest Gmina Ogrodzieniec.

9. Podjęcie uchwały w sprawie uchylenia uchwały Nr VII/66/2003 z dnia 31.03.2003r. dot. zasad wynagradzania pracowników ZEAS.

10. Podjęcie uchwały w sprawie zabezpieczenia w projekcie budżetu MiG na 2005 r. kwoty z przeznaczeniem na dotację na cele inwestycyjne dla SPZOZ w Ogrodzieńcu.

III. Interpelacje i zapytania radnych.
IV. Wnioski zapytania i oświadczenia.
V. Zamknięcie obrad.

Ad. 3
Złożenie sprawozdania przez Burmistrza z bieżącej działalności oraz z realizacji uchwał pomiędzy sesjami rady.

- W dniu 27 czerwca delegacja z Ogrodzieńca wyjechała na Festiwal Folklorystyczny do Słowacji do zaprzyjaźnionej Gminy. Planowana jest dalsza współpraca oraz prezentowanie naszego dorobku kulturalnego podczas kolejnych festiwali.
- W dniach 28 czerwca -3 lipca odbywał się VII Plener Malarski w Podzamczu. Gościliśmy artystów z Niemiec pochodzenia polskiego z pobliskiej Gminy Żarki przybył znany artysta malarz, poeta, grafik. - 8 lipca spotkanie z młodzieżą na Fugasówce w budynku który młodzież samodzielnie zagospodarowała na własne potrzeby, aby mile i kulturalnie spędzać wolny czas.
- 9 lipca w Rybniku odbyło się spotkanie w Wydziale Ochrony Środowiska dot. dokumentacji zamknięcia wysypiska. Prowadzono wspólnie rozmowy wymieniono się doświadczeniami i materiałami. Nawiązano dobry kontakt z tamtejszym Urzędem Miejskim. Niebawem przystąpimy do organizacji przetargu na dokumentację likwidacji wysypiska komunalnego w Ogrodzieńcu.
- 10 lipca odbyła się w Podzamczu II Impreza pn. "Jurajskie Śpiewanie" w której uczestniczyły Koła Gospodyń Wiejskich oraz chóry z naszej i sąsiednich gmin.
- Od 15 lipca odbyło się szereg spotkań i rozmów dot. organizacji Wojewódzkich Dożynek w naszej gminie.
- 23 lipca Święto Policji. Z tej okazji w Zawierciu odbyła się akademia na której awansowano niektórych policjantów oraz mianowano nowego Komendanta Powiatowej Policji w Zawierciu Inspektora Smolarka.
- 16 sierpnia w Urzędzie Miasta w Sosnowcu spotkanie przedstawicieli gmin uczestniczących w opracowaniu Strategii Zrównoważonego Rozwoju Zagłębia Dąbrowskiego. W tych pracach uczestniczy nasza gmina oraz Powiat Zawierciański, Siewierz, Poręba Mierzęcice. Strategia będzie dokumentem który posłuży przy pozyskiwaniu środków pomocowych z UE i będzie uchwalona przez poszczególne rady gmin jeszcze w tym roku.
- 17 sierpnia odbyło się posiedzenie Rady Społecznej SPZOZ w Ogrodzieńcu na którym omawiano bieżącą działalność oraz plany związane z rozwojem usług medycznych placówki.

II. Część szczególna

Ad. 1
Przedstawienie przez Burmistrza sprawozdania z wykonania budżetu gminy za I półrocze 2004 roku.

Burmistrz poinformował, iż radni otrzymali komplet materiałów dot. sprawozdania z wykonania budżetu gminy za I półrocze 2004 roku w ustawowym terminie. W przekazanych materiałach znajduje się plan dochodów i wydatków oraz sporo załączników i zestawień tabelarycznych.
Temat był szczegółowo omawiany i analizowany na komisjach rady. Wykonanie dochodów i wydatków na dzień 31 czerwca br. było zadawalające. Niektóre pozycje nie zostały wykonane z uwagi na fakt iż będą one realizowane w II półroczu np. będą to niektóre płatności. 52,6% wykonanie dochodów z czego wynika iż zostały one zaplanowane właściwie. Wykonanie wydatków było na poziomie 39,5%. Budżet realizowany był zgodnie z planem zgodnie z uchwałą budżetową. Większość inwestycji np. budowa drogi Ryczów - Złożeniec zostało wykonane ale płatności będą w II półroczu.
Prace kanalizacyjne zostały rozpoczęte i zgodnie z harmonogramem są realizowane.
Radny Orman St. poruszył sprawę wydatków na kluby sportowe. Zaznaczył, że już wydatkowano 10 tys zł na Klub w Gieble, a jest jeszcze jeden klub Budowlani a w budżecie zostało tylko 2 tyś zł na ten cel. Burmistrz odparł, że klub "Giebło" miał rozgrywki i dlatego w I półroczu wydatkowano pieniądze. W I półroczu obowiązywały jeszcze inne przepisy, obecnie skończyły się już dotacje, obowiązuje nowa ustawa o pożytku publicznym i należy tej ustawy przestrzegać.

Sprawozdanie z wykonania budżetu Miasta i Gminy Ogrodzieniec za I półrocze 2004 roku załączone zostało do protokołu z sesji.

Ad. 2
Podjęcie uchwały w sprawie zabezpieczenia środków finansowych na zadanie pn. "Budowa oczyszczalni ścieków i kanalizacji w Ogrodzieńcu - realizacja zanieczyszczeń zbiornika przeczyckiego".
Burmistrz zaznaczył
: na sfinansowanie tego zadania środki będą pozyskiwane z różnych funduszy. Obecnie czynione są starania o środki na zakres prac dot. miasta Ogrodzieniec (15 mln dofinansowanie z funduszy przy 25% udziel gminy) i jak zaznaczył Burmistrz lepszych warunków inwestycji na dzień dzisiejszy nie ma.

Kierownik Ref. Inwestycji Mikulski P. mówił: trwają prace związane z przygotowaniem wniosków na dofinansowanie oraz złożenie ich do Urzędu Marszałkowskiego. Na poprzedniej sesji był projekt uchwały dot. finansowania tego zadania ale zmieniły się warunki finansowania Nastąpiły też zmiany w dokumentach, czekamy na studium wykonalności i z tego powodu są te zmiany. Całkowita wartość inwestycji nie ulega zmianie lecz kwalifikacja środków. Na rozbiórkę starej oczyszczalni ścieków również mogą być przeznaczone środki z funduszy i w tym względzie były też potrzebne zmiany w dokumentach. Radny Orman zapytał czy rozbiórkę starej oczyszczalni będzie wykonywać ta sama firma która realizuje kanalizacje czy tez będzie przetarg ogłoszony na to zadanie. Pan Mikulski P. odparł, że będzie ogłoszony przetarg.
Projekt uchwały odczytała Przewodnicząca Rady. W wyniku głosowania Uchwała Nr XXIII/231/2004 w sprawie zabezpieczenia środków finansowych na zadanie pn. "Budowa oczyszczalni ścieków i kanalizacji w Ogrodzieńcu - realizacja zanieczyszczeń zbiornika przeczyckiego". Została przyjęta jednomyślnie. Za jej przyjęciem głosowało 14 radnych.

Ad. 3
Podjęcie uchwały w sprawie zabezpieczenia środków finansowych na budowę hali sportowej przy Gimnazjum w Ogrodzieńcu
.
Referując temat Burmistrz zaznaczył : w sprawie rozbudowy Gimnazjum Gmina dostała zapewnienie na dofinansowanie tego zadania przez MEN. Ale jest też potrzeba zabezpieczenia na ten cel własnych środków i w tej sprawie przygotowany został projekt uchwały.
Projekt uchwały odczytała Przewodnicząca Rady. W wyniku głosowania Uchwała Nr XXIII/232/2004 w sprawie zabezpieczenia środków finansowych na budowę hali sportowej przy Gimnazjum w Ogrodzieńcu - została przyjęta jednomyślnie. Za jej przyjęciem głosowało 14 radnych.

Ad. 4
Podjęcie uchwały w sprawie nadania Statutu Ośrodka Pomocy Społecznej w Ogrodzieńcu.
Kierownik OPS Pani Słodek D. wyjaśniła : dotychczasowy statut ośrodka jest sprzed 13 lat i zadania w nim zawarte odbiegają już nieco od rzeczywistości. Doszły nowe zadania do realizacji, zmianie uległa też ustawa o pomocy społecznej i z tego względu należy nadać Ośrodkowi Pomocy Społecznej nowy statut.
Projekt uchwały odczytała Przewodnicząca Rady. W wyniku głosowania Uchwała Nr XXIII/233/2004 w sprawie nadania Statutu Ośrodka Pomocy Społecznej w Ogrodzieńcu - została przyjęta 13 głosami przy 1 wstrzymującym. Głosowało 14 radnych.

Ad. 5
Podjęcie uchwały w sprawie wprowadzenia zmiany do Statutu Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Ogrodzieńcu.
Burmistrz omówił
zmiany do Statutu SPZOZ w Ogrodzieńcu, zatwierdzone przez Radę Społeczna SPZOZ stosownym aneksem który stanowi załącznik do uchwały rady. Zmiany dot. poszerzenia zadań prowadzonych przez Ośrodek Zdrowia w Ogrodzieńcu o pracownię USG oraz zmiana adresu punktów medycyny szkolnej spowodowana przeniesieniem Przedszkola do budynku Szkoły Podstawowej w Ogrodzieńcu.
Projekt uchwały odczytała Przewodnicząca Rady. W wyniku głosowania Uchwała Nr XXIII/234/2004 w sprawie wprowadzenia zmiany do Statutu Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Ogrodzieńcu - została przyjęta jednomyślnie. Za jej przyjęciem głosowało 14 radnych.

Ad. 6
Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie Miasta i Gminy Ogrodzieniec na 2004 rok.
Burmistrz omówił
proponowane zmiany w budżecie gminy. Podał: W dziale 710 działalność usługowa oraz w dziale Łowiectwo i Rolnictwo w związku z dożynkami wprowadza się zmiany polegające na zwiększeniu planu dochodów Jest to kwota przekazana przez Urząd Wojewódzki 30 tyś zł oraz kwoty uzyskane od sponsorów na organizacje dożynek i o taką samą kwotę 36 tyś zł zwiększa się plan wydatków również na ten cel. W wieloletnim planie inwestycyjnym wprowadza się zmianę polegającą na połączeniu zadań: - budowa kolektora tranzytowego łączącego kolektor z istniejącą oczyszczalnią ścieków w Ogrodzieńcu - budowa kanalizacji sanitarnej z przyłączami do budynków - budowa kanalizacji deszczowej w Ogrodzieńcu - budowa miejsko-gminnej oczyszczalni ścieków w Ogrodzieńcu- redukcja ścieków zanieczyszczeń zbiornika Przeczyckiego. Łączy się te zadanie w jedno pod nazwą "Budowa oczyszczalni ścieków i kanalizacji w Ogrodzieńcu - redukcja zanieczyszczeń Zbiornika Przeczyckiego.
Projekt uchwały odczytała Przewodnicząca Rady. W wyniku głosowania Uchwała Nr XXIII/235/2004 w sprawie zmian w budżecie Miasta i Gminy Ogrodzieniec na 2004 rok - została przyjęta jednomyślnie. Za jej przyjęciem głosowało 14 radnych.

Ad. 7
Podjęcie uchwały w sprawie nabycia nieruchomości położonej na terenie Ogrodzieńca.

Sekretarz wyjaśnił: na działce przebiegać będzie kanalizacja i nie ma możliwości ominięcia tej działki. W związku z tym Gmina zamierza wykupić działkę od prywatnych właścicieli.
Radny Lipiński zapytał o cenę. Sekretarz odparł, że wyceny dokonał rzeczoznawca majątkowy na kwotę 13 z za m. kw. Właściciele chcieli 20 zł /mkw. Wynegocjowano zatem cenę 16 zł/mkw. Radny Lipiński zapytał jaką Rada ma gwarancję, że po podjęciu uchwały o zakupie nieruchomości właściciel nie zmieni decyzji dot. cent m. kw tym bardziej, że chciał 20 zł za m. kw. Radny Perkowski zaproponował aby do uchwały dopisać że nieruchomość kupujemy za kwotę nie wyższą niż 16 zł/m. kw. Wniosek w tej sprawie został podany pod głosowanie i przyjęty przez radnych jednomyślnie 14 głosami.
Po naniesieniu poprawki do uchwały Przewodnicząca Rady odczytała jej treść. W wyniku głosowania Uchwała Nr XXIII/236/2004 w sprawie nabycia nieruchomości położonej na terenie Ogrodzieńca - została przyjęta jednomyślnie. Głosowało 14 radnych.

Ad. 8
Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr XVI/167/2004 z 30 stycznia 2004r. dot. ustalenia wysokości opłaty stałej za świadczenia w Przedszkolu Nr 1 w Ogrodzieńcu dla którego organem prowadzącym jest Gmina Ogrodzieniec.
Burmistrz przypomniał,
że dotychczasowa stała opłata od dziecka uczęszczającego do Przedszkola wynosi 30 zł. Obecnie w Przedszkolu prowadzona będzie grupa zerówka. Jeżeli dziecko z grupy zerowej będzie w Przedszkolu ponad ustawowe 5 godzin wówczas za dodatkowy pobyt w Przedszkolu będzie opłata w wysokości 10 zł. Radna Milejska zwróciła uwagę, iż w projekcie uchwały nie piszę że pobyt dziecka z grupy zerowej w przedszkolu do 5 godzin dziennie jest bezpłatny, a powyżej 5 godzi jest odpłatność 10 zł. Z uchwały wynika iż każde dziecko z grupy zerowej będzie płacić 10 zł. W związku z tym radna zaproponowała nanieść do uchwały stosowna poprawkę rozstrzygająca te kwestie. Radni w wyniku głosowania opowiedzieli się za wprowadzeniem poprawki zaproponowanej przez radną Milejską. Za poprawką głosowało 13 radnych 1 wstrzymał się od głosu.
Zobowiązano Sekretarza Gminy do przygotowania w projekcie uchwały stosownej poprawki oraz przeniesiono ten punkt do dalszej części obrad. W miedzyczasie realizowane były kolejne punkty porządku obrad.

Ad. 9

Podjęcie uchwały w sprawie uchylenia uchwały Nr VII/66/2003 z dnia 31.03.2003r. dot. zasad wynagradzania pracowników ZEAS.

Burmistrz referując temat podał: szkoły otrzymały samodzielność. Pracownicy ZEAS tj. dwie panie prowadzące dotychczas księgowość szkół będą nadal wykonywać swoją prace tak jak do tej pory. Zmienił się jedynie w stosunku do nich pracodawca i będą teraz zatrudnione przez szkoły. Dodatkowo dochodzi im jeszcze prowadzenie odrębnie dla każdej szkoły sprawozdawczości. Poprzednio pracując w ZEAS prowadzono jedną wspólna dla wszystkich szkół sprawozdawczość, ale teraz każda szkoła ma odrębność. Pensja pracowników pozostaje taka jak była. Przewodnicząca Rady zgłosiła wniosek o dokonanie zmiany nazwy uchwały bowiem wprowadza ona nowe zasady wynagradzania. Tymczasem z nazwy uchwały wynika, iż poprzednia uchwała traci moc, zatem ze względów technicznych należałoby nazwać uchwałę w sprawie ustalenia zasad wynagradzania pracowników obsługi i administracji zatrudnionych w szkołach. Wniosek o dokonanie zmiany nazwy uchwały został przyjęty przez radnych 12 głosami przy 2 wstrzymujących. Głosowało 14 radnych.
Dokonano stosownej poprawki do projektu uchwały, po czym Przewodnicząca Rady odczytała projekt uchwały. W wyniku głosowania Uchwała Nr XXIII/237/2004 w sprawie zasad wynagradzania pracowników Szkół i Przedszkoli - została przyjęta przez radnych jednomyślnie. Głosowała 14 radnych.

Ad. 10
Podjęcie uchwały w sprawie zabezpieczenia w projekcie budżetu MiG na 2005 r. kwoty z przeznaczeniem na dotację na cele inwestycyjne dla SPZOZ w Ogrodzieńcu.

Burmistrz dla wyjaśnienia podał: dyrektor SPZOZ poinformował o zamiarze złożenia wniosku o dofinansowanie z funduszy strukturalnych na zakup ultrasonografu oraz doposażenie gabinetu okulistycznego. Dobrze by było gdyby Gmina również dołożyła jakąś kwotę. Zatem jest to uchwała intencyjna, a kwota dotacji z gminy wyniosłaby 10 tyś zł. Termin składania wniosków upływa 3 września zatem uchwałę należy jak najszybciej podjąć i przekazać razem z wnioskiem. Radny Lipiński zapytał jaki będzie ogólny koszt zakupu sprzętu. Burmistrz odparł: ok. 100 tyś zł z czego 70% daje fundusz., Gmina zabezpieczy 10 tyś, a SPZOZ 20 tyś zł musi wygospodarować. Radna Adamusińska - jeśli zostanie zamówiony sprzęt okulistyczny, a jest on bardzo drogi i co będzie gdy SPZOZ nie będzie w stanie wygospodarować na ten cel pieniędzy, czy wówczas gmina nie będzie musiała pokryć kosztów zakupu. Burmistrz odparł, że SPZOZ jest finansowo samodzielną jednostka i posiada odrębność finansową. Gmina nie będzie poręczać za SPZOZ kredytów, dajemy dotację 10 tyś zł. O żadnym poręczeniu nie może być mowy, nie możemy blokować budżetu gdyż gmina ma do realizacji własne zadania inwestycyjne jak np. budowa kanalizacji i oczyszczalni.
Przewodnicząca Rady odczytała projekt uchwały. W wyniku głosowania Uchwała Nr XXIII/238/2004 w sprawie zabezpieczenia w projekcie budżetu MiG na 2005 r. kwoty z przeznaczeniem na dotację na cele inwestycyjne dla SPZOZ w Ogrodzieńcu - została przyjęta przez radnych 12 głosami przy 2 wstrzymujących. Głosowała 14 radnych.

Ciąg dalszy punktu 8 sesji.
Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr XVI/167/2004 z 30 stycznia 2004r. dot. ustalenia wysokości opłaty stałej za świadczenia w Przedszkolu Nr 1 w Ogrodzieńcu dla którego organem prowadzącym jest Gmina Ogrodzieniec.
Sekretarz
odczytał treść zaproponowanej zmiany do uchwały: 1. Dotychczasowa treść § 1 uchwały Nr XVI/167/2004 staje się § 1 ust. 1 2. W § 1 dodaje się ust. 2 o brzmieniu " od dziecka w wieku 6 lat realizującego roczne przygotowanie przedszkolne(rok zerowy) przebywającego w przedszkolu ponad 5 godzin dziennie - 10 zł. Zaproponowana poprawka do uchwały została przyjęta przez radnych 13 głosami przy 1 wstrzymującym. Głosowało 14 radnych.
Projekt uchwały odczytała Przewodnicząca Rady. W wyniku głosowania Uchwała Nr XXIII/239/2004 w sprawie zmiany uchwały Rady Miejskiej Nr XVI/167/2004 z dnia 30 stycznia 2004r. w sprawie ustalenia wysokości opłaty stałej za świadczenia w Przedszkolu Nr 1 w Ogrodzieńcu dla którego organem prowadzącym jest Gmina Ogrodzieniec - została przyjęta 13 głosami przy 1 wstrzymującym. Głosowało 14 radnych.

III. Interpelacje i zapytania radnych.
Radna Adamusińska w imieniu mieszkańców oraz radnych z Ryczowa złożyła podziękowania Burmistrzowi za wybudowanie drogi Ryczów - Złożeniec oraz podziękowała radnym za zabezpieczenie na ten cel środków w budżecie gminy. Radna zwróciła jednak uwagę na pewne niedociągnięcia dot. tej drogi, a mianowicie występują tam zbyt głębokie rowy i zbyt wąskie pobocza co stanowi zagrożenie dla użytkowników drogi. Radna zwróciła się także o wyrównanie terenu na głównym przystanku PKS w Ryczowie gdzie po ostatnich pracach przy studni prowadzonych przez ZWiK z Pilicy zapadł się asfalt i tworzą się rozległe kałuże. Następnie radna zapytała kiedy będą zbudowane studnie odwadniające na ul Pagórkowej. W sprawie wodociągu na ul. Agrestowej radna przekazała iż mieszkańcy zobowiązują się pomóc przy wykopach, potrzebne jest natomiast opracowanie map przez Urząd.
Radny Osys w imieniu rodziców dzieci uczęszczających do szkoły prosił o przedłużenie linii autobusowej do Śrubarnii. Radny Perkowski interpelował aby zwrócić się z prośbą do Zarządu Dróg o wykonanie zatoczki na przystanku w Podzamczu w kierunku Zawiercia.
Radny Lipiński zwrócił się z propozycją opracowania i wdrożenia programu związanego z zaplanowanym zbywaniem terenów komunalnych. Gmina już teraz prowadzi dwie duże inwestycje na które zaciągnięto kredyty, aby je spłacić należy wcześniej zabezpieczyć środki.

W odpowiedzi Burmistrz poinformował:
- odnośnie ul. Pagórkowej ustalenia są następujące : w tym roku będą wykonane plany geologiczne, a w następnym roku budowa studni.
- Rowy przy nowo wybudowanej drodze Ryczów Żłożeniec będą obsiane trawą, co w naturalny sposób zmniejszy ich głębokość.
- wspólnie z radnymi należy wypracować zasady zbywania mienia komunalnego które powinno odbywać się w sposób zaplanowany i kontrolowany. Środki finansowe płynące z tego tytułu należy wykorzystać na ważne inwestycje na przykład na kanalizację.

IV. Wnioski zapytania i oświadczenia.
Nie zgłoszono.

V. Zamknięcie obrad.
Wobec wyczerpania punktów porządku obrad Przewodnicząca Rady Pani Danuta Mikoda dokonała zamknięcia XXIII sesji Rady Miejskiej w Ogrodzieńcu dziękując obecnym za udział w niej.

Informacje

Rejestr zmian

2011-11-16 20:37

Edycja artykułu - Rafał Szlachta

2004-11-19 08:25

Dodanie załącznika/ załączników - Rafał Szlachta

2004-11-19 00:00

Edycja artykułu - Rafał Szlachta

2004-11-19 00:00

Dodanie artykułu - Rafał Szlachta

Filtrowanie bieżącej kategorii

Redaktorzy odpowiedzialni za ten dział:

Oficjalna strona www

Urząd Miasta i Gminy Ogrodzieniec
tel. (032) 6709700
faks: (032) 6709721

kod TERYT: Ogrodzieniec-2416063;Ogrodzieniec miasto-2416064;Ogrodzieniec obszar wiejski-2416065;NIP: 6491003263; REGON:000529031, Dane do faktur: Gmina Ogrodzieniec, NIP: 6492275822, REGON: 276258842;
Aktualny nr konta bankowego PKO BP SA Nr 15 1020 2498 0000 8202 0436 5250
Kontakt: 
ogrodzieniec@ogrodzieniec.pl;
Elektroniczne Skrzynki Podawcze:
1) https://ogrodzieniec.eboi.pl/;
2) http://epuap.gov.pl/ skrytka epuap: /qdj1qo562c/skrytka
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Strona Dziennika Ustaw Monitor Polski Oficjalna strona Biuletynu Informacji Publicznej

Szukaj w BIP

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.