Artykuł pochodzi ze strony: www.ogrodzieniec.bip.jur.pl

Adres artykułu: www.ogrodzieniec.bip.jur.pl/artykuly/3661

Wycieczka edukacyjna do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Podtytuł: Wzmocnienie działalności placówek wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży (świetlic oraz klubów) funkcjonujących na terenie województwa śląskiego. Program socjoterapeutyczny „Twórcze Ja”

Wycieczka edukacyjna do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
 
Wczesnym rankiem, 30 listopada 2014 roku, wychowankowie Świetlicy Środowiskowej z siedzibą w Gimnazjum w Ogrodzieńcu wraz z opiekunami wyruszyli do Warszawy. Jako że wyjazd miał charakter edukacyjny, celem było zwiedzenie Centrum Nauki Kopernik oraz Planetarium „Niebo Kopernika”.
Wychowankowie zobaczyli następujące wystawy:
·         Człowiek i środowisko
·         Re: generacja
·         Świat w ruchu
·         Korzenie cywilizacji
·         Strefa światła
 
Dzięki tym wystawom podopieczni mieli okazję pogłębić swoją wiedzę na temat ludzkiego ciała, jego możliwości i ograniczeń. Mieli też możliwość przyjrzenia się kamieniom milowym naszej cywilizacji, zwłaszcza jej największym zdobyczom: pismu, filozofii, sztuce, technice.
 
            Ponadto wychowankowie w Teatrze Robotycznym obejrzeli perypetie zakochanego robota w sztuce pod tytułem „ O królewiczu Ferrycym i królewnie Krystali” (na podstawie opowiadania Stanisława Lema). Aktorami przedstawienia były specjalnie zaprogramowane roboty tzw. RoboThespiany, którym głosu użyczyli znani polscy aktorzy.

            Ostatnim punktem programu był seans w Planetarium „Niebo Kopernika”. Tutaj na sferycznym ekranie uczestnicy wycieczki obejrzeli wyjątkowy film „Astronauta” 3D, który pokazał jak wygląda praca człowieka w kosmosie oraz jakim oddziaływaniom poddane jest jego ciało.

Wyjazd do Warszawy został w całości sfinansowany ze środków budżetu Województwa Śląskiego w ramach realizowanego zadania: Wzmocnienie działalności placówek wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży (świetlic oraz klubów) funkcjonujących na terenie województwa śląskiego. Program socjoterapeutyczny „Twórcze Ja”